Przeskocz do treści

Informacje

Blog profesjonalny na temat telewizji przemysłowej oraz monitoringu wizyjnego, dla osób, które chcą dowidzieć się więcej na temat profesjonalnych rozwiązań oraz praktycznych solucji w zakresie stosowania kamer przemysłowych oraz rejestratorów cyfrowych. Dużo miejsca na kartach tego dziennika zajmie zapewne najnowsza technologicznie gałąź telewizji przemysłowej czyli monitoring ip, oparty na cyfrowej technologii (kamery megapikselowe) oraz standardzie przesyłu danych w sieciach TCP/IP.

Telewizja przemysłowa – jest to pewien zakres systemów zabezpieczeń, które wykorzystują do monitoringu wizyjnego miejsc, obiektów i osób – kamery przemysłowe, które śledząc obraz przesyłają go do rejestratorów cyfrowych, na których prowadzony jest stały zapis danych celem umożliwienia późniejszego przeglądu w razie konieczności. Telewizja przemysłowa to bardzo szeroki zakres zastosowań oraz mnogość urządzeń wyspecjalizowanych do obserwacji w dzień i w nocy.

Monitoring wizyjny – monitoring wizyjny to cały zakres technologii służących do rejestrowania obrazu z miejsc, które mają być objęte ochroną. Jest on stosowany wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba zapobiegania czynom przestępczym lub innym niebezpieczeństwom, a także w celu rejestrowania stanu zdarzeń czy procesów (np. natężenie ruchu na drogach, śledzenie warunków atmosferycznych).

Kamery przemysłowe – są to urządzenia wyspecjalizowane podstawowo do śledzenia obrazu na odległość, jednak w istnieje cały ogrom wyspecjalizowanych kamer, które różni od siebie poziom technologiczny oraz możliwości techniczne. Stosowane są kamery megapikselowe, które oferują rejestrację obrazu wysokiej jakości, kamery IP, które umożliwiają przesył danych poprzez sieci teleinformatyczne protokołem TCP/IP, kamery kopułkowe oraz kamery obrotowe – urządzenia sterowane zdalnie za pośrednictwem sterowników do kamer obrotowych.

Rejestratory cyfrowe – urządzenia, które są odpowiedzialne za zapis danych rejestrowanych przez kamery przemysłowe na nośnikach danych, w większości wypadków są do dyski twarde, takie same jak w komputerach i serwerach. Oferują one również wiele funkcji integrujących obsługę i zarządzanie parametrami rejestracji obrazu oraz kalendarza zdarzeń związanych z jego archiwizacji.

Monitoring IP – najnowszy rodzaj monitoringu wizyjnego, oferuje ogromny skok technologiczny w stosunku do klasycznych kamer przemysłowych w standardzie obrazu analogowego oraz analogowego przesyłu sygnału. Jego możliwości są dużo większe, wiąże się to jednak z większymi kosztami. Dobrej jakości kamery megapikselowe IP to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Kamery megapikselowe – kamery przemysłowe rejestrują zdarzenia w wysokiej jakości obrazu, oferując rozdzielczości dochodzące nawet do kilku megapikseli, co daje niesamowite możliwości operacyjne. Są to najnowsze technologicznie i obecnie najbardziej zaawansowane kamery monitoringu wizyjnego.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: